• Inwestycja w oprogramowanie to często duży wydatek. Nie musi być jednak ciężarem dla firmy. Korzystne finansowanie jest realnym wsparciem dla rozwoju biznesu.Technologie IT kluczem do sukcesu

Nowoczesne oprogramowanie ma bardzo istotny wpływ na konkurencyjność przedsiębiorstw. Korzystanie z systemów pozwala na automatyzację wielu procesów, szybszą i bardziej efektywną pracę oraz doskonalenie interakcji z klientami. Dzięki zasobom tego typu firmy oszczędzają czas i pieniądze, równocześnie podnosząc jakość i poziom satysfakcji kontrahentów czy nawet samych pracowników.

Zakup najnowocześniejszego oprogramowania może się jednak wiązać z wysokimi kosztami. Przy tak ważnej dla rozwoju biznesu inwestycji warto przeanalizować różne formy finansowania dla firm. Jedną z nich jest właśnie leasing.
 

Czym jest leasing oprogramowania?

Leasing to forma finansowania, która zapewnia firmom dostęp do najnowszych rozwiązań w świecie IT. GRENKE oferuje leasing operacyjny na software w licencji terminowej lub wieczystej. Raty leasingu i wszystkie opłaty związane z umową mogą być kosztem dla Twojej firmy. Przez cały okres trwania umowy leasingu jesteś pełnoprawnym użytkownikiem oprogramowania, a po uregulowaniu wszystkich zobowiązań wynikających z umowy, przeniesiona zostanie na Ciebie pełna wiązka uprawnień przewidzianych umową licencyjną.

 

Co to oznacza w praktyce?

Z GRENKE inwestujesz w bezpieczny sposób, korzystając od pierwszego dnia nabycia oprogramowania w formie leasingu, bez konieczności poniesienia jednorazowo dużego wydatku. Możesz leasingować potrzebne oprogramowanie przez okres od 18 do 60 miesięcy. Nie ma znaczenia, czy będzie to software typu ERP, CRM, e-commerce, marketing automation czy do zarządzania logistyką lub magazynem.

Finansowanie w formie leasingu może dotyczyć jedynie oprogramowania albo większej inwestycji w postaci zarówno systemu informatycznego, jak i sprzętu IT. Częstą praktyką jest nabycie w formie leasingu wraz z oprogramowaniem również dedykowanych stacji roboczych, laptopów lub serwerów, które wpierają proces digitalizacji w firmach.

 

Dlaczego leasing się opłaca?

Z oczywistych powodów warto rozważyć tę formę finansowania – rata leasingowa może mieć wpływ na obniżenie podstawy opodatkowania. Ponadto inwestycja w systemy informatyczne odbywa się bez udziału środków własnych leasingobiorcy - GRENKE standardowo finansuje 100% wartości przedmiotu leasingu.

Oprócz korzyści ściśle finansowych, leasing GRENKE usprawnia samo wdrożenie oprogramowania. W przypadku większych systemów można sfinansować osobno kolejne moduły, aby krok po kroku, bez żadnych przeszkód realizować założone cele zgodnie z planem.

 

Dla kogo leasing oprogramowania?

GRENKE wspiera elastyczność i zwiększa potencjał firm praktycznie z każdej branży. Poprzez tę formę finansowania przedsiębiorcy uwalniają własne zasoby na pokrycie wydatków w innych obszarach niż zakup technologii IT. Leasing jest więc bardzo korzystnym rozwiązaniem dla tych firm, które inwestują w rozwój i powiększają swoją infrastrukturę technologiczną.

W GRENKE wiemy, że każdy biznes rządzi się swoimi prawami, dlatego oferujemy wybór częstotliwości spłaty rat leasingu – miesięcznie lub kwartalnie. Dajemy więc możliwość dopasowania finansowania do potrzeb firmy, co jest szczególnie przydatne właśnie w leasingu oprogramowania.

 

///


Leasing systemów IT jest wciąż pewną innowacją na rynku usług finansowych. Przy wyborze partnera do współpracy w zakresie finansowania oprogramowania warto wziąć pod uwagę doświadczenie firmy leasingowej oraz jej przygotowanie do leasingu nowych technologii.

W GRENKE mamy gotowe rozwiązania w tym zakresie. Przez 20 lat działalności w Polsce i ponad 40 na świecie wypracowaliśmy pozycję eksperta w tej dziedzinie. Współpracujemy z wiodącymi producentami oprogramowania, aby usługą leasingu wspierać naszych klientów na drodze do sukcesów w biznesie.