STWARZAMY SZANSE NA ROZWÓJ OD 1978 ROKU

Nasza specjalistyczna wiedza i silna pozycja rynkowa nie są dziełem przypadku. To wynik konsekwentnego rozwoju przedsiębiorczości, który umożliwiamy także naszym klientom, dzięki naszym rozwiązaniom finansowym.

Zadzwoń

Skontaktuj się z nami

+48 61 87237-00

Pon – pt 8:00 – 16:00

1978

Najważniejszy jest pomysł

Nowoczesne systemy telefoniczne, kopiarki i komputery były w 1978 roku przedmiotem pożądania coraz większej liczby osób. Dlatego Wolfgang Grenke postanowił ułatwić firmom nabywanie sprzętu, oferując im leasing na atrakcyjnych warunkach. Zakładając jednoosobową firmę w Baden-Baden, rozpoczął historię sukcesu, który trwa do dziś. Jeszcze w ciągu pierwszego roku działalności, Wolfgang Grenke i jego dwaj pracownicy obsługiwali 21 pośredników sprzedaży oraz zaoferowali 198 usług leasingu. Dostrzegali oni ogromny potencjał w leasingu sprzętu biurowego.

1990

Poszerzanie horyzontów

Firma funkcjonująca już pod nazwą GRENKELEASING KG, rozwijała się bardzo dynamicznie. Jej pierwsze oddziały powstały w Republice Federalnej Niemiec. W 1990 r. firma po raz kolejny wykazała się pionierskim podejściem: jeszcze przed połączeniem Niemiec otworzyła swój oddział na terenie Berlina Wschodniego. W następnych latach założono kolejne osiem oddziałów na terenie Niemiec i Austrii. W grudniu 1997 firma przekształciła się w spółkę akcyjną.

2000

Pierwsza oferta publiczna i jeszcze lepsze wyniki

W kwietniu 2000 roku spółka GRENKE weszła na giełdę. Pozostaje wierna złożonej obietnicy współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami na zasadzie równości i partnerstwa. W 2005 roku firma rozpoczęła nowy obszar działalności: faktoring.

2003

Rozpoczęcie działalności w Polsce

W 2003 roku firma GRENKE otworzyła pierwsze biuro w Poznaniu. To początek kolejnej historii sukcesu.

2009

Kolejne oddziały

Wkrótce na terenie Polski powstały nowe oddziały. Po Poznaniu, w 2009 roku przyszedł czas na Warszawę. Rok 2012 to drugi oddział w Poznaniu i nowy oddział we Wrocławiu. W roku 2016 firma GRENKE kontynuowała ekspansję, otwierając oddział w Katowicach.

2016

Początek faktoringu

W roku 2016 działalność w ramach Grupy GRENKE rozpoczęła firma GC Faktoring Polska z siedzibą w Poznaniu. Tym samym GRENKE poszerzyła swoją ofertę rozwiązań finansowych dla klientów w Polsce.

2018

Zmiana i ciągłość

W 2018 roku firma GRENKE świętowała 40-lecie swojej działalności na świecie i 15-lecie działalności w Polsce. Pod koniec lutego, Wolfgang Grenke przestał pełnić funkcję Prezesa Zarządu. Nowym prezesem została Antje Leminsky - jego dotychczasowy zastępca, która kontynuuje kierowanie firmą w tym samym duchu, co jej założyciel. W maju 2018 r. Wolfgang Grenke został wybrany do Rady Nadzorczej GRENKE AG.

2021

Idealne perspektywy na przyszłość

Firma GRENKE jest obecna w 33 krajach świata. Z firmy jednoosobowej stała się wielonarodową grupą kapitałową oferującą szeroką gamę usług. Oprócz finansowania sprzętu komputerowego i biurowego, obecnie GRENKE umożliwia finansowanie szeregu innych przedmiotów. Nasze wszechstronne portfolio usług przeznaczonych dla start-upów, średnich przedsiębiorstw i osób prywatnych uzupełniają usługi faktoringowe i bankowe.