• Leasing to obecnie najpowszechniejsza forma finansowania możliwości korzystania z maszyn, urządzeń, pojazdów oraz sprzętu IT.

Tradycyjne podejście do leasingu sprowadza się do zawiązania umowy, dzięki której możliwe jest wejście w posiadanie danego przedmiotu w zamian za zapłatę ustalonych w umowie rat leasingowych a następnie jego zakupu za określoną wartość.

Jest to sprawdzona i popularna droga, niemniej kontrahenci biznesowi wciąż poszukują korzystniejszych rozwiązań dla swoich przedsiębiorstw. Jednym z nich jest Leasing Nowoczesny, który pozwala firmom korzystać z rzeczy niezbędnych do efektywnego prowadzenia i rozwijania biznesu bez faktycznego posiadania ich.
 

Korzystać, a nie posiadać – trend, który trudno powstrzymać

Powoli przyzwyczajamy się do modelu korzystania z rzeczy bez posiadania ich. Przykładem może być subskrypcja Spotify czy Netflix’a, wybieranie Bolt’a i Uber’a zamiast tradycyjnych taksówek czy podróżowanie za pośrednictwem serwisu BlaBlaCar.

Stopniowo odchodzimy od kupowania nośników z muzyką, nabywania aut czy kupowania wyposażenia do firm. Dlaczego? Bowiem ze względów amortyzacyjnych oraz przez wzgląd na utratę wartości rezydualnej, nabywanie rzeczy na własność zwyczajnie przestaje się opłacać.

Zamiast kupować i martwić się koniecznością utrzymania np. służbowego auta, firmy cenią sobie m.in. jego długoterminowy wynajem, w ramach którego nie muszą martwić się o utratę wartości samochodu, konieczność dokonywania jego regularnych serwisów i przeglądów, ubezpieczenie czy cykliczną wymianę opon.

Przedsiębiorstwa mogą zatem skupić się na korzystaniu z auta na potrzeby biznesu bez faktycznego posiadania go, co zwiększa transparentność ponoszonych kosztów i dostępność pojazdu, prowadzi do cyklicznego pozyskiwania nowszych, bardziej komfortowych i bezpiecznych aut, a także ogranicza czas potrzebny do wszelkich czynności utrzymaniowych samochodu.

Analogicznie działa Leasing Nowoczesny, który zapewnia przedsiębiorstwom łatwy dostęp do najnowocześniejszego oprogramowania, sprzętu IT lub innego specjalistycznego wyposażenia w korzystny i wygodny sposób.


Dlaczego Leasing Nowoczesny jest jedną z najkorzystniejszych form finansowania?

Elastyczność finansowania

Nadrzędną zaletą Leasingu Nowoczesnego jest jego elastyczność. Decydując się na finansowanie za pośrednictwem tego narzędzia, przedsiębiorcy mogą precyzyjnie dostosować wszystkie kluczowe kwestie finansowania do specyfiki swojego biznesu oraz jego potrzeb.

Dzięki temu możliwe jest łatwe dopasowanie okresu użytkowania sprzętu czy oprogramowania, wkładu własnego oraz sposobu zakończenia umowy. Przedsiębiorca może określić powyższe kwestie w trakcie trwania umowy leasingowej, dzięki czemu nabywa czas i perspektywę, które pozwalają mu na podejmowanie korzystniejszych decyzji dla swojego biznesu. Firmy mogą finansować wydatki Leasingiem Nowoczesnym w okresie od 12 do 48 miesięcy.

Transparentne i niskie raty 

Prowadzenie biznesu nie jest łatwe, dlatego warto zawsze poszukiwać nieskomplikowanych rozwiązań, które uproszczą zarządzanie przedsiębiorstwem oraz usprawnią kwestie jego finansowania. Dokładnie taki jest Leasing Nowoczesny, który zapewnia stałą i niską ratę przez cały okres finansowania. Prowadzi to do większej transparentności, możliwości precyzyjnego planowania budżetu i łatwiejszego kontrolowania wydatków firmy.

Leasing zarabiający na siebie

Leasing Nowoczesny to przykład narzędzia finansowego, które zarabia samo na siebie. Leasingowany sprzęt lub oprogramowanie generują przychód, z którego części później przedsiębiorstwo opłaca ratę leasingową. Podjęcie umowy leasingowej poprzedzone jest minimalną ilością formalności. Szybko, łatwo i mądrze.

Najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie w zasięgu ręki

Decydując się na Leasing Nowoczesny przedsiębiorstwa otrzymują szansę regularnego i dynamicznego pozyskiwanie najnowocześniejszej technologii. Dzięki temu zyskują one nieustanną przewagę technologiczną i mogą pozostać wysoce konkurencyjne. 

Istotna jest także duża dostępność Leasingu Nowoczesnego, co jest szczególnie ważne dla młodych firm. GRENKE finansuje niemal dowolny sprzęt i oprogramowanie w kwocie od 1500 zł netto za przedmioty z sektora IT oraz od 3000 zł netto za pozostały sprzęt.

Słowem podsumowania

Warto podkreślić, że Leasing Nowoczesny to najpopularniejsza forma finansowania nowych technologii za granicą, ale widzimy, że i w Polsce każdego dnia poszerza grono swoich odbiorców.  Model ten zapewnia wysoką dostępność do nowych rozwiązań z zakresu IT branżom, które cechują się szybkim tempem starzenia i dynamicznym postępem technologicznym. Wybierając tę formę finansowania, przedsiębiorcy mogą swobodnie decydować o metodzie jej zakończenia oraz o pozostałych parametrach umowy leasingowej, zyskując korzystne narzędzie stanowiące motor do ciągłego rozwoju przedsiębiorstwa.

///

GRENKE to partner finansowy dla biznesu. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu GRENKE AG, który powstał w latach 70-tych w Niemczech. GRENKE AG oferuje swoim Klientom szeroką gamę usług: od elastycznych rozwiązań leasingowych, przez produkty bankowe, po faktoring. Obecnie jest to jedna z największych niezależnych firm finansowych notowana na giełdzie we Frankfurcie nad Menem. W Polsce GRENKE finansuje inwestycje poprzez leasing i wspiera rozwój firm oferując faktoring. Ma siedzibę w Poznaniu i 4 biura regionalne.